DR. HOWARD MURAD

DR. HOWARD MURAD (Dermatolog, Eczacı) NEDİR?

London Times tarafından ‘ Dünyanın en iyi Dermatoloğu’ kabul edilen ve The Observer tarafından ‘kadınları en iyi anlayan 50 erkekten biri ‘ seçilen Dr. Howard Murad , ayrıca Vogue (USA) dergisi tarafından ‘ en ileri görüşlü Doktor’ ödülüne ve ELLE (USA) dergisi tarafından ‘Güzellik Dahisi’ ödülüne layık görülmüştür.Dermotoloji alanında birçok ilkin ve 18 adet patentin sahibidir. Wrinkle-Free Forever , The Cellulite Solution ve The Water
Secret kiteplarının yazarıdır. Komple bir cilt sağlığı için dışarıdan , içeriden ve duygusal desteğin gerekliliğine dair yayınlandığı 100’e yakın makalesi bulunmaktadır. ABD, Los Angeles , California Üniversitesinde (UCLA)ders vermektedir.

NEDEN ÖNEMLİDİR?

‘Kadınları en iyi anlayan 50 erkekten biri ‘ seçilen Dr. Murad, cildin bir bayan için önemini en iyi bilen Dermotologlardan biri olmasıyla birlikte cilt tiplerini çok iyi tanıyan bir doktordur. Bunedenle her bayanın mutlaka cildinin düzenli olarak temizlenmesi gerektiğini savunmaktadır. Erken yaşlanma ve dış çevrenin etkisinden zarar görmemek ancak böyle uygulamalarla sağlanır.

NE YAPMAK LAZIM?

Bayanlar 28 günde bir yenilenen cilde sahiplerdir. Aktif hormonlar salgılanırken mutlaka kendilerine bakmalarıdır. Cilt Bakımı ,duygusal anlamda iyi hissetmenin yanı sıra kan dolaşımında etkili ve mimik çizgisi oluşumunu engellemede önemli rol oynamaktadır.