Epilasyon

EPİLASYON  NEDİR?

Bu sistemler hastanın epilasyon süresinde kıl evrelerinin değişimi kıl kökünün derinliğine , yapısına , göre tedaviyi daha güçlü ve başarılı kılar.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkin yollarından biri olan lazerli epilasyon tedavisi uygulama açısından diğer yöntemlere göre daha acısız, hızlı ve sonuçları tatmin edicidir. Lazer tedavilerinin süresi ve uygulama aralığı kişiden kişiye değişmekle birlikte, kadınlarda  4 ila 8 ,erkeklerde 6 ila 8 seans gibi bir ortalamaya sahiptir.

Hormonal problemler, genetik olarak kıl kökünün aşırı uyarıldığı  durumlar haricinde tedavi süreleri çoğunlukla bu sayıları aşmaz. Nadiren de olsa, sebebi bulunamayan seans sayıları çok uzamış, hatta kalıcı tüy kaybı olmayan vakalar da vardır.

Göz çukuru  dışında tüm vücuda lazer uygulaması yapılabilir. Lazer epilasyon uygulama seans sayıları ve fiyatları bölgeye, tüy yoğunluğuna göre farklılık gösterir.

EPİLASYON NEDEN ÖNEMLİDİR?

Kalıcı epilasyon büyük bir rahatlık sağlar. Tüylerde tekrar büyüme olsa bile zayıf ve rengini kaybetmiş olacaklardır.  Her açıdan güvenilir bir yöntemdir. Ağda uygulamalarında görülebilen cilt enfeksiyonu, bulaşıcı hastalık ve kıl batması riski yoktur.

NE YAPMAK LAZIM?

Kadınlarda düzenli olarak  2 yıl süreyle düzenli regl dönemini aşmış olması epilasyon için uygundur. Uzmanların tüy tipini belirledikten sonra uygun periyodlarda epilasyon uygulamasına her dönemde rahatlıkla girilebilir.