Ameliyatsız Yüz Germe (Scarlet S) – Fraksiyonel Mikro İğneli Radyo Frekans

Scarlet S, A.B.D Silikon Vadisinde geliştirilmiş “Ameliyatsız Cilt Gençleştirme” teknolojilerinde gelinen son noktadır. Bu sistemde özel tasarlanmış mikro iğneler aracılığıyla cilt altına Radyo Frekans enerjisi verilmektedir. Yaş ve çevresel faktörlere bağlı olarak zamanla kolajen liflerin arası açılır ve cilt elastikiyetini kaybeder. Altın Frekans olarak da bilinen Scarlet S ile arası açılan kolajen lifler tekrar bir araya getirilir. 0,5-3,5 mm’ye kadar cilt derinliğine inebilen ve geçtiği bölgenin tamamına Radyo Frekans enerjisi veren bu sistem cildin tüm katmanlarını etkilediğinden epidermis ve dermisteki problemleri aynı anda tedavi edebilme imkanı sunar. Özel tasarlanmış mikro iğneler ile cilt altını radyo frekans dalgalarıyla uyarır ve ciltte iyileşme süreci bu uyarılar sayesinde gerçekleşir. Aynı zamanda mikro iğneler cilt altına inerken cilt yüzeyini uyararak doğal iyileşme süreci başlatırlar. Buna bağlı olarak cildin üst tabakasında hücre gelişim faktörleri harekete geçerler; ciltteki ton farklılıkları, akne izleri, yara izleri, lekeler, ince kırışıklıkların tedavisi, cildin genç ve dolgun görünüm alması, çene konturunun belirginleşmesi, gıdı toparlama, genişlemiş gözenek tedavisini mümkün kılarlar. Cilt volüm kazanarak daha genç bir görünüm kazanır. En önemli özelliği tek bir seansta dahi ciltte total bakım yaparak mükemmel sonuçlar vermesi ve son derece ağrısız bir uygulama olmasıdır.

KULLANIM ALANLARI
Total Cilt Rejuvenasyonu (Cilt Gençleştirme, Cilt Yenileme)
Volumetrik Cilt Germe & Lifting
Elastikiyet Kaybı Tedavisi (Cilt Sıkılaştırma)
Yüz ve Çene Hatlarının Belirginleşmesi
Boyun ve Gıdı Toparlama
İnce Kırışıklıkların Tedavisi
Skar Tedavisi (Akne İzleri, Keloid vs.)
İnflamatuar Akne Tedavisi
Genişlemiş Gözenek Tedavisi
Cilt Tonusunun Düzenlenmesi
Sebum Dengelenmesi
Yüz Telenjiektazileri Tedavisi
Pigmente Lezyon (Leke) Tedavisi
Stria (Cilt Çatlakları) Tedavisi
Hiperhidroz Tedavisi
Vücut Sıkılaştırma
Kol Sarkmalarının Giderilmesi

ÖNEMLİ ÖZELLİKLER
Limitsiz atış yapabilen başlıklar
Tüm yaş gruplarına uygulanabilir
Yan etki oluşmaz
İğne izi kalmaz
Morarma ve kanama oluşmaz
Geri dönüşümlü yüz şekillendirme imkanı sunar
Biometrik RF (Sadece invaziv RF, kök hücre ve PRP ile birleştirilebilir.
Düşük RF enerjisi kullanarak saç gelişimi

AVANTAJLAR
Minimum ağrı-Şoksuz iğne teknolojisi
Hızlı ve kolay uygulama
Kısa iyileşme süresi
Uygulama sonrası hiçbir özel bakım gerektirmemesi
3.5 mm’ye varan derinlik kontrolü
0.1 mm’lik ayarlanabilir derinlik arttırabilme (0.5 mm- 3.5 mm)
Kuru cilt geçirgenliği için olası en yüksek enerji aralığı olan 2 MHz kullanımı
Pürüzlü cilt üzerindeki etkileri minimalize eden ileri teknoloji ucu
1 ay aralarla 3 seans uygulama ve minimum 1 yıl etkisini koruyabilmesi

NEDEN SCARLET S?
Altın Frekans ve Altın İğne olarak da bilinen Scarlet S ile ciltteki çeşitli problemlerin tedavisi ameliyata gerek kalmadan son derece pratik bir yöntemle çözülmektedir. Ameliyatla tedaviye kıyasla çok daha ekonomik olması, kısa iyileşme süresi, acısız bir uygulama olması ve stabil enerji vermesi tercih sebebidir. Scarlet S tedavi için gerekli olan enerjiyi hedeflenen dokuya tam olarak iletebildiğinden hasta memnuniyet oranı çok yüksektir dokuya gereken enerji tam olarak iletilemezse hasta memnuniyeti elde etmek imkansızdır. Scarlet S yüz bölgesinde acı, morarma ve kanama olmadan altın iğnelerle 2000 ve üzeri atış yapmaya olanak tanır. 2000 atış ile ciltte 50.000 mikro kanal açılmış olur ve cilde büyüme faktörü, vitamin, antioksidan içeren serumlar verilerek tedavi etkinliğinin artırılması sağlanır. Böylelikle benzeri cihazlara göre daha efektif etki alınır ve seans ihtiyacı da azalır.

Uygulama Sonrasında Yan Etki Oluşur Mu?
Scarlet S uygulaması esnasında ve sonrasında hiçbir yan etki oluşmaz, son derece güvenli bir sistemdir. Şoksuz altın iğne teknolojisine sahiptir. Morarma, kanama oluşmaz, iğne izi kalmaz.

Ağrılı Bir Uygulama Mıdır?
Minimum ağrı hissedilen bir uygulamadır. Tedavinin 30 dakika öncesinde uygulanan bir lokal anestezik krem ile hasta işleme hazırlanır.

Kimlere Uygulanabilir?
Scarlet S kadın-erkek tüm yaş gruplarına ve tüm cilt tiplerine yaz-kış uygulanabilir.

Kaç Seans Uygulanır?
1 ay aralarla 3 seans uygulama idealdir.Cildin ihtiyacına göre seans aralıkları ve sayısı hekim tarafından belirlenir. İlk seanstan itibaren ciltte yarattığı fark hemen görülür ve etki kademeli olarak her seanstan sonra artar. Yıllar içerisinde kolajen azalmasına ve yer çekimi etkisine bağlı olarak aşağı doğru sarkan cilt, yeni kolajen üretimine paralel süratle volüm kazanarak genç bir görünüm elde eder. Ortalama 1 yıl boyunca etkinliğini korur.

Uygulama Sonrası Herhangi Bir Bakım Gerekir Mi?
Uygulama sonrası 1-2 saat sonra geri dönen hafif bir kızarıklık oluşur. Hasta sosyal yaşamına hemen geri dönebilir. Cildin iyice nemlendirilmesi ve güneş koruyucu kullanılması önerilir. Başka bir bakım gerektirmez.

Uygulama Süresi Ne Kadardır?
İşlem hastanın ihtiyacına göre 20-40 dakika sürmektedir.

Scarlet S Hangi Uygulamalar İle Kombine Edilebilir?
S uygulaması vitamin ve PRP tedavileri ile kombine edilebilir. Kombine yöntemler sayesinde yeni kolajen sentezi gerçekleşirken aynı zamanda da cildin ihtiyacı olan tüm vitaminler ve hücresel destek sağlanmış olur.

0,1 Mm’lik Hataya Bile İzin Vermez!
3,5 mm’ye kadar cilt derinliğine inebilen ve geçtiği bölgenin tamamında da aynı termal etkiyi yaratan Fraksiyonel Mikroiğneler bu bölgede kontrollü hasar oluşturarak kolajen liflerini uyarırlar. Tamamen doğal bir yenilenme, toparlanma ve sıkılaşma etkisi süratle farkedilir.

Öncesi sonrası fotoğrafları görmek ve işlem videolarını izleyebilmek için : https://www.instagram.com/figenacademy/