Soğuğa Karşı Savaş Açan Kadınlar

Soğuğa Karşı Savaş Açan Kadınlar

Kış kapılarımızı çarpmaya başlarken, bazılarımız bu duruma hazır, bazılarımız ise hazırlıksız yakalanır. Kışın getirdiği kasvetli hava tepeden tırnağa bizi etkisi altına almaya çalışır. Kışın hırçınlığı vücudumuzda yol almaya çalışırken, en önemli soruyu gündeme getirmek isterim. Peki siz buna hazır mısınız?

Bazılarının ufaktan yakınmalarını işitir gibiyim. Kimimiz cilt kuruluğundan, kimimiz ellerindeki çatlaklardan, kimimiz ise saçlarında oluşan mevsimsel tahribattan şikayet eder gibi sanki.

Aman sakın telaşlanmayın öyle hemen. Cildimizin ve vücudumuzun kendini demlenmeye alması için kış mevsimine de ihtiyacı var. Sadece cildimize ve vücudumuza hoyratça yaklaşan kışa karşı tedbiri elden bırakmamak gerek. İşte bu nokta da önlem almanız gereken birkaç önemli ayrıntıyı sizlerle paylaşmak isterim.

Vazgeçilmez giysiniz olan cildinizin, mümkün olduğunca nem dengesini korumak için özen gösterin. Fakat mühim bir noktadır ki nemlendirici seçiminde yüz ve vücut dermatolojik yapınıza uygun olan ürünü, uygulayabilmeniz açısından muhakkak bir uzman tavsiyesi almanızı öneririm.

Kışın yenilenmesi zorlaşan derinizi şımartıp, ölü tabakadan kurtulmak içinse yine uzman tavsiyesi üzerine peeling uygulamasını bir alışkanlık haline getirmeniz cildinizde büyük bir arınma hissi yaşatacaktır.
Yaz güneşine karşı göstermiş olduğunuz duyarlılığı aynı şekilde kış güneşine de göstermenizi önemle belirtmek isterim.
Ayaklarımızı büyük botlar ve çizmeler içine hapsettiğimiz bu mevsimde ise daha çok şımartılmalı, hava alması sağlanmalı ve mantar riskine karşı daha tedbirli olarak bakımına özen gösterilmeliyiz.

Ve tabi bir de saçlar; saçlarımıza hoyratça davranıp, kalbini kıran bu mevsimde demir ve çinko ağırlıklı besinler tüketerek, aynı zamanda saç dokuna zarar vermeyen krem ve şampuanlar tercih etmeliyiz.

Bu bilgilerin akabinde mühim olan bir noktadır ki; dışardan müdahale etmek sizi tehlikeye karşı kısa sürede korumak içindir. Fakat iyi beslenerek vücudunuza yaptığınız yatırım, size bir ömürlük mirastır.

Kışı güzel bir şekilde selamlamanız dileğiyle…

Sevgilerle.