TABİAT ANANIN GÖZÜ ÜZERİNİZDE

TABİAT ANANIN GÖZÜ ÜZERİNİZDE

Yıllardır insanoğlunun başını okşayarak sıkıntılarına çözüm üreten, doğanın şifresini varlığında barındıran, çoğu insanın fark etmediği bir tabiat ana var aslında. Hastalandığımızda bize kesesinin ağzını açarak sunduğu binlerce reçeteyle şifa bulduğumuz tabiat ana.
Elleri şifadan, varoluşu topraktan o büyük mucizenin sunduğu reçetelerden bir kaçını sizlerle paylaşmak istiyorum.
Kış mevsimini ziyadesiyle hissettiğimiz şu son günlerde size tabiatın kalbinden birkaç reçete;
Soğuk algınlığı için ;
1 parça zencefil
1 adet kabuk tarçın
1 tutam ıhlamur
½ limon
½ yeşil elma
1 tutam karabiber
4-5 adet karanfil

Bir demlik içerisine su konularak karışım kaynatılır ve ocaktan alınır. 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırılarak 1 fincan içilir. Bu karışımı gece yatmadan içmeniz rahat bir uyku uyumanıza neden olur. Asıl önemi vücuttaki toksinlerin atılmasında yardımcı, detoks etkili bir karışımdır. Terlemeye yardımcı olur ve enerji verir.

Eklemlerde hissedilen ağrılar için;
Mor ispirto
Kafirun
Zeytinyağı
Öncelikle eklem romatizması ve üşütmeye dayalı ağrılar için birebir çözüm sunan bir formüldür. İlk olarak mor ispirtoyu bir pamuk yardımıyla vücutta ağrı hissedilen kulunç bölgelerine bir de eklemlere sürüyoruz. Bu işlemi muhakkak sıcak bir odada yapmanızı tavsiye ederim. Mor ispirtoyla ağrıyan bölgeler silindikten sonra ılıklaştırılmış zeytinyağı içerisine kesme şeker büyüklüğünde 1 adet kafirun kırıp yağın içerisinde eritiyoruz. Karışımı yine bir pamuk yardımıyla mor ispirto ile sildiğimiz bölgelere sürüyoruz. İyice masaj yaparak işlemi gerçekleştiriyoruz. Eklemek istediğim önemli ayrıntılardan biri ayak kısmı soğuğu ilk çeken bölge olduğu için ayak tabalarınıza özellikle bu işlemi uygulamanızı tavsiye ederim. Gerekli bölgelere masaj yapıldıktan sonra isteğe göre daha iyi terleyerek toksin atmak isteyenler vücudunu streç folyo ile sarıp, üzerine kıyafet giyebilir. Bu işlem muhakkak yatmadan önce yapılmalıdır.
Tabiatın sıcacık kalbinin yanınızda olması dileğiyle,
Sevgilerle,