HATALARIN SİLİNMESİ veya KAMUFLAJI


Tecrübesiz kalıcı makyaj artistleri tarafından kötü renk, yanlış boya seçimi ile ve yanlış şekillerde yapılmış olan kalıcı makyaj örnekleriyle karşılaştığımızda bu durumu düzeltmek için uyguladığımız iki yöntem bulunmaktadır.

Solüsyon ile silme

Hatalı uygulama yapılmış bölgelere aynen kalıcı makyaj yapımında kullanılan cihazlar yardımıyla, bu kez daha önce uygulanmış olan pigmentleri dışarı çıkaracak özel bir solüsyon uygulanır. Bu solüsyon daha önce cilt altına uygulanmış olan pigmentlere ulaşır. Bu pigmentleri çözer ve kabuk oluşumu ile renk açılmasına sebep olur. Ancak burada daha once uygulanan kalıcı makyajın derinliği çok önemlidir. Pigmentlerin çözülmesi için o pigmentlere ulaşmak gerekir. Aksi taktirde bir slime gerçekleşmez. Pigmentlere ulaştığında ise burası genelde kıl köklerinin olduğu, kılcal damarların ve sinirlerin olduğu tabakadır. Rengin olduğu bölgede deride çökme ve iz olabilir, çünkü boyaya ulaşıp kusturabilmek için aynı derinliğe ulaşmak gerekir.

Boya ile Kamuflaj

Kamuflaj boyalar dediğimiz ten rengine sahip boyalar ile makyajda kusurlu bulduğunuz bölgeler düzeltilebilir. Ten rengi kamuflaj boyalarını kalıcı makyaj da ufak düzeltmeler için kullanabiliriz, örneğin; kaşlarınız biraz uzun ise veya kaşınızda istemediğiniz bir köşe oluşturulduysa kamuflaj işlemi ile hızlı bir şekilde o rahatsız edici detaydan kurtulabiliriz.

Gelişmelerden ve kampanalardan haberdar olmak için bültene kayıt olun.

© Copyright 2019 | All Rights Reserved