POWER PLATE

POWER PLATE NEDİR?
Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bu teknikte Power Plate’in ürettiği vibrasyon insan vücuduna bir enerji olarak yollanır. Tercih edilen frekanstaki salınımlar vücut kaslarının gerilme yönünde uyarır. Uygulama süresince kaslar sürekli olarak gerilir/gevşer ve çalışır. Vücudun her bölgesindeki kaslar uygulamanın yapıldığı kısa süre içinde yoğun bir disiplin içinde çalışır. 
Power Plate kontrol panelinde seçilecek 40 Hz. Salınım hızı ile kaslarımız saniyede 40 kez gerilir ve gevşer. Örneğin 1 dakika bu salınım altında çalışan karın kaslarımız yüzlerce kez mekik hareketi yapmışçasına yorulur. Çalışma tamamlanıp dinlenmeye geçildiğinde vücut kendini dengelemek için metabolizmayı ayarlar. Bu ayarlama ile vücudumuzun performansını bu yeni çizgiyi baz alarak yukarıya çekmeye çalışır.

NEDEN ÖNEMLİDİR?
Esneklik kazandırır, vücuttaki tüm kasların derinlemesine çalışmasını sağlar, kan akışı ve oksijenlenmeyi arttırır, vücutta biriken ödemin drenajına yardımcı olur, sırt ve bel ağrısını azaltır, bu bölgeleri güçlendirir, selülit oluşumunu engeller ve selüliti azaltır.

NE YAPMAK LAZIM?
Spor hayatımızda önemli bir yere sahip olmasına rağmen çalışma hayatının yoğunluğundan dolayı spora vakit bulamayanlar için sonuca daha hızlı ulaşmanın en kolay yollarından biridir.

Cosmopark’ta Power Plate uygulamaları, mutlaka bir gözetmen eşliğinde ye kişiye özel bir çalışma programı çerçevesinde yapılmaktadır.


Öncesinde analiz yapılarak beden kitle endeksi , metabolizma hızı , yağ oranı , kas oranı , su miktarı gibi tam değerler göz önünde bulundurulur ve her hafta düzenli olarak ölçümler yapılarak , tekrar analiz alınarak durum değerlendirmesi yapılmaktadır.


3. ya da 4. seanstan itibaren neticenin gözlemlenmeye başlayacağı bu kürde her hafta düzenli ölçüm alınmasının nedeni kişide gereken ciddiyet ve disiplini oluşturmak, ayrıca farklılıkların rakamsal yorumu ile kişinin daha fazla motive olmasını sağlamaktır.


Haftada düzenli olarak 3 kez gelinmesini gerektiren bu kür özellikle vücudun sıkılaşıp toparlanması, kilo vermeye hız katılması, metabolizmanın hızlanarak yağ yakımının aktive edilmesi ve kondisyonun arttırılması yönünden son derece etkilidir.


İlk 3 - 4 seanstan sonra giderek artan bir tempoda yapılacak Power Plate özellikle kas ve kemik yoğunluğunun arttırılması açısından yılın en iyi anti-aging ödülünü de almıştır ve Power Plate sadece kilo vermek ya da sıkılaşmak amaçlı olmayıp spor yapmaya yeteri kadar zaman bulamadığımız dönemlerde de mevcut formumuzu korumak için mükemmel bir egzersiz ve fitness alternatifidir.


10 dakikalık Power Plate çalışması yaklaşık 1 saatlik Fitness Çalışmasına eşdeğerdir…


 1. Esneklik kazandırır,
 2. Vücuttaki tüm kasların derinlemesine çalışmasını sağlar,
 3. Eklem sakatlıkları riskini minimuma indirir,
 4. Kan akışı ve oksijenlenmeyi arttırır,
 5. Hormonların daha yüksek düzeyde çalışmasını sağlar,
 6. Vücut suyunun drenajını arttırır,
 7. Osteoporosis etkisini azaltır,
 8. Sırt ve bel ağrısını azaltır, bu bölgeleri güçlendirir,
 9. Selülit azaltır,
 10. Kemik yoğunluğunu arttırır,
 11. Kolajen üretimini arttırır,
 12. Zihinsel ve bedensel stresi azaltır,

Günde sadece 10 dakika çalışarak Genç kalın....

POWER PLATE kas gücünü arttırır...

Power Plate ile çalışırken çalışma bölgesindeki kas grubu %95 yoğunlukta çalışır ve gelişir.

Vücudumuzun dayanıklılığı ve gücü etkili biçimde artar.


POWER PLATE zaman kazandırır...

Power Plate ile 10 dakika çalışmak, klasik yöntemlerle 60-90 dakika güçlendirici egzersiz programlarına karşılık gelir. Zira Power Plate ile çalışırken birçok kas grubu aynı anda maximum verim ile çalışmaktadır.


POWER PLATE iyi hissetmeyi sağlar...

Power Plate başta mutluluk ve rahatlık olmak üzere yaşantımızda pozitif etkileri olan bir çok hormonun daha fazla salgılanmasını sağlar. Bu artış yaşam kalitemizi artırır, cinsel yaşantımızı olumlu yönde etkiler.


POWER PLATE Selüliti azaltır...

Power Plate ile yapılan masaj özellikli egzersizler deri altındaki yağ dokusunun azalmasına, yağ hücrelerinin parçalanmasına, daha sıkı ve sağlıklı bir dokuya sahip olmamıza yardımcı olur. Selülit azaldıkça ve doku güçlendikçe derinlemesine etki başlar. Bu tür egzersiz programları ile yüz kaslarında dahi güçIenmeler saptanmaktadır.


POWER PLATE esnekliği arttırır…

Power Plate vücudumuzdaki kas ve tendonları ısıtarak esneklik kazandırır. Sadece 2 dakikalık esneme programı tüm vücudun esneme yeteneğini arttırır.


POWER PLATE vücut uyumunu arttırır…

Power Plate kas içi ve kaslar arasındaki koordinasyonu sağlayan tüm reseptorlerin ayni anda uyarılmasını sağlar. Böylelikle vücut koordinasyon yeteneği ve uyumu artar, buna bağlı olarak tepki ve denge hissi gelişir.


POWER PLATE dolaşımı düzenler…

Power Plate çalışması esnasında kaslar saniyede 35 ila 50 kez kasılarak en küçük kılcal damarlara dahi saniyede 35 yada 50 kez kadar kan pompalanmasına neden olur. Bu kan akışı, hücrelerin kısa sürede enerji depolamasına katkıda bulunur. Kan akışındaki bu artış aynı zamanda kanda bulunan atıkların hızla vücudu terk etmesini sağlar ve kan hücreleri yenilenir.


POWER PLATE metabolizmayı yükseltir.

Power Plate metabolizmanın zenginleşmesine neden olur, yağ yakılmasını şiddetlendirir, ve ana metabolizmayi düzenler. Deri altındaki yağ tabakasını azaltır.


POWER PLATE fitness'i geliştirir...

Kaslardaki gelişmeye bağlı olarak tüm vücut sistemi dayanıklılığını arttırır. Yapılacak düzenli çalışmalara alışan vücut çok kısa sürede kendi performansını yukarı çeker. Bunun sonucu olarak daha uzun mesafeleri yürüyebilir, daha hızlı koşabilir, daha yükseğe sıçrayabilir, uyumlu ve esnek bir vücuda sahip olabiliriz.


Gelişmelerden ve kampanalardan haberdar olmak için bültene kayıt olun.

© Copyright 2019 | All Rights Reserved