SAÇ SİMİLASYONU


Saç Gölgeleme yada gölgelendirme, Scalp Micropigmentation yada simülasyon olarak da adlandırılmaktadır. Saç pigmentasyon tekniği kafa derisine uygulanan adövme yani saç dövmesi, moda dövmesinden farklı bir uygulamadır. Seyrek saçların aralarına girilerek deri ve saç arasında renk geçişi sağlanmaktadır. Hem erkeklere, hem kadınlara uygulanabilmektedir. Bu işlem, saç dökülmesi sonucu kellik yaşayan insanlar dışında bazı hastalıklar (saç kıran gibi) ve kafa yanığı izlerine de çare olmaktadır.


İşlemin kalıcılığı 5-8 yıl kadar sürmektedir. Bu işlem kişinin kendi saçlarına herhangi bir zarar vermez. Kullanılan boyalar saç derisine özel, anti-alerjik boyalardır, tamamen doğal pigmentlerden üretildikleri için sağlığa zararlı değildir. İşlemden hemen sonra gündelik hayata dönülebilmektedir.


Kişinin saç rengi ile uyumlu renkler seçilmesi ve işlemin doğru katmana uygulanması, bu tedavinin en önemli püf noktalarındandır. Bu işlemi yaptırmak için seçilen yerin tecrübesi ve özellikle bu konuya özgün bilgisi + eğitimi tercih sebebi olmalıdır. Maalesef merdiven altı uygulamalar yapan yerler tercih edildiği için saçın içinde kaybolması gereken gölgelemenin sınırlarının sanki saça kasket giydirilmiş gibi bariz belli olduğu veya siyah yada kahverengi similasyonun yıllar içinde lacivert veya griye döndüğü yanlış uygulamalar görülebilmektedir.


Uygulama bir kaç saat sürer. 3-4 hafta sonra rötuş amaçlı bir kontrol seansı yapılır. İki uygulama arasında en az 3 hafta olması gerekmektedir. Yüksek oranda memnuniyet yaratan saç similasyonu işlemi, kişinin kendini özgüvenli hissetmesine önemli rol oynamaktadır.

Gelişmelerden ve kampanalardan haberdar olmak için bültene kayıt olun.

© Copyright 2019 | All Rights Reserved